معرفي تالارها :

تالار فردوسی : تالار فردوسی دانشكدۀ ادبیات و علوم انسانی بزرگترین و مجهّزترین تالار دانشگاه تهران است  كه از بدو تأسیس اواخر دهۀ 1330 تاكنون شاهد برگزاری بسیاری از همایش های علمی داخلی و بین المللی، آئین های گشایش سال تحصیلی و فعالیت های فرهنگی و هنری دانشگاه بوده است. این تالار كه در مركز ساختمان شمارۀ 1 دانشكده ادبیات و علوم انسانی در پردیس مركزی دانشگاه واقع شده دارای حدود 750 نفر ظرفیت در دو طبقه است و با وسایل مدرن سمعی و بصری همچون دوربین های فیلمبرداری با كیفیت مطلوب، ویدئو پروژكتور، پردۀ نمایش موتوردار، سیستم صوتیArray  و غیره تجهیز شده است. تالار از وضعیت آكوستیك و سیستم تهویۀ نسبتاً مطلوبی برخوردار است. همچنین یك دستگاه پیانوی YAMAHA در تالار وجود دارد كه از دهۀ 1350 تاكنون در برگزاری مراسم های مختلف از آن استفاده شده است.

 

 

تالاردکتر سید جعفر شهیدی (تالار شورا) : این تالار در طبقۀ همكف دانشكده واقع شده و با ظرفیتی حدود  90  نفر از زیرمجموعه های دفتر ریاست محسوب می شود. جلسات شورای عمومی و همچنین نشست های آموزشی و پژوهشی، اداری و دیدارهای رسمی ریاست دانشكده و اعضای هیأت رئیسۀ آن با گروه های میهمان داخلی و خارجی عموماً در آن برگزار می شود

 

 

  تالار کمال : تالار كمال دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران با ظرفیت 80 نفر محل برگزاری جلسات سخنرانی های تخصصی گروه های آموزشی، جلسات دفاع پایان نامه های دانشجویی، نمایش فیلم، مراسم های یادبود و تقدیر و اجرای سخنرانی های محدودی است كه عموماً با همت تشكّل های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویی برگزار می شوند. این تالار دارای تجهیزاتی مانند ویدئوپروژكتور، پردۀ نمایش، دروبین های فیلمبرداری و امكانات صوتی لازم می باشد .

 

 

تالار دکتر باستانی پاریزی : تالار استاد باستانی پاریزی با ظرفیت 120 نفر در طبقۀ دوم دانشكده واقع شده و با توجه به امكانات صوتی و تصویری و سبك كلاسی ای كه برخوردار است از آن به عنوان محل برگزاری كلاس های درس، سخنرانی ها و گردهمایی های علمی و تالار جانبی همایش های بزرگی كه در تالار فردوسی برگزار می شوند استفاده می شود.