نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

re-persian

re-persian


سومین همایش دو سالانه بین المللی خلیج فارس به کار خود پایان داد

1391/02/19

سومین همایش دو سالانه بین المللی خلیج فارس به کار خود پایان داد

 سومین همایش دوسالانه بین المللی خلیج فارس پس از چهار روز فعالیت و ارائه بیش از پنجاه مقاله، با حضور اندیشمندان، مورخان و استادان داخلی و خارجی این حوزه خاتمه یافت  .

این همایش که به همت دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، با هدف بررسی تحولات تاریخی، فرهنگی  و تمدنی منطقه خلیج فارس در تهران و بندعباس برگزار شد،  با استقبال اندیشمندان کشورهای مختلف همراه بود . در این همایش مقالاتی از متفکرین کشورهای هند، چین، لهستان، ایالات متحده امریکا، ژاپن، مجارستان و ... ارائه گردید . در بخش اول که در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، مقالات پس از ارائه، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . در بخش دوم و دو روز پایانی همایش، دانشگاه هرمزگان میزبان برگزار کندگان و مهمانان همایش بود . همجواری با خلیج فارس نیلگون کارگاه یک روزه ای با هدف بازدید از منابع و نقاط تاریخی این منطقه را برای مهمانان همایش به ارمغان داشت که مورد توجه مهمانان داخلی و خارجی قرار گرفت .

سومین همایش دوسالانه بین المللی خلیج فارس در حالی به کار خود پایان داد که محورهایی همچون جغرافیای تاریخی خلیج فارس، جایگاه خلیج فارس در مناسبات فرهنگی و تجاری کشورهای منطقه، فرهنگ باورها و تحول عادات در این منطقه، جابه جایی کانونهای تجاری در خلیج فارس و نفت ، قدرت و سیاست در این منطقه مطرح و مورد پژوهش قرار گرفت .