جشن تحصیلات تکمیلی برگزاری آزمون اشتمال برگزاری آزمون اشتمال جلسه شورای مدیران

اخبار و اطلاعیه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اخبار و اطلاعیه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

 • سامانه سپاری درخواست انجام فعالیت‌های پژوهشی حضوری دانشجویان دکتری

  سامانه سپاری درخواست انجام فعالیت‌های پژوهشی حضوری دانشجویان دکتری

  ۱۰/۲/۹۹

   

  با عنایت به ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در راستای سیاستهای دانشگاه به منظور سامانه سپاری امور و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک در جهت تسهیل، تسریع امور و عدم مراجعه حضوری دانشجویان، اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی، به منظور مساعدت و همکاری با دانشجویان مقطع دکتری فرآیند مربوط به درخواست پذیرش حضوری انجام فعالیت‌های آموزشی- پژوهشی در سامانه جامع آموزش دانشگاه تعبیه گردید تا دانشجویان مقطع دکتری که ضرورت حضور آنان برای انجام فعالیت‌های آموزشی - پژوهشی، مورد تأیید پردیس / دانشکده محل تحصیل قرار گرفته است، بتوانند با مراجعه به سامانه جامع آموزش دانشگاه پیشخوان خدمت درخواست مسائل آموزشی و انتخاب درخواست انجام فعالیت‌های پژوهشی، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و پس از پذیرش و تأیید نهایی توسط اداره کل خدمات آموزشی و مرکز بهداشت دانشگاه، به فعالیت‌های پژوهشی خود به صورت حضوری در دانشگاه ادامه دهند. در ضمن فلوچارت فرآیند مذکور به همراه راهنمای دانشجو و راهنمای کارکنان در سامانه جامع آموزش قابل مشاهده می‌باشد.

   

   

 • فرم خود اظهاری اعضای هیأت علمی - نحوه برگزاری کلاس‌های دروس موظف

  فرم خود اظهاری اعضای هیأت علمی

  ۱۰/۲/۹۹

   

  دریافت فرم خود اظهاری  

  دریافت فرم خود اظهاری  

 • میهمانی و انتقال دانشجویان متقاضی دارای شرایط خاص در سال ۹۹

  میهمانی و انتقال دانشجویان متقاضی دارای شرایط خاص در سال ۹۹

  ۸/۲/۹۹

   

  در خصوص میهمانی دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

  سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان زمان ثبت نام متقاضیان میهمانی و انتقال را برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir اعلام می‌نماید.

  با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام مؤسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به اطلاع می‌رساند که در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم می‌باشد و موافقت موسسات مبدا و مقصد با درخواست‌های میهمانی و انتقال در صورت بازگشت به شرایط عادی در موسسات آموزش عالی امکان‌پذیر خواهد بود.
  دانشگاه‌ها و موسسات موظف می‌باشند زمان شروع ثبت درخواست‌های میهمانی و انتقال را با استفاده از ابزارهای مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند.
  دانشگاه‌های مبدأ موظفند بر اساس مفاد آیین نامه شماره ۸۸۴۴۱/۳/۴۱ مورخ ۲۰/‏۰۳/‏۹۲‬ درخواست دانشجو را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط از ابتدای خرداد لغایت ۱۵ تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نماید. سپس دانشگاه‌های مقصد موظفند حداکثر تا پایان مرداد ماه نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام نماید.
  وظایف متقاضی:

  دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بروز بیماری کرونا در کشور بایستی با اطلاع کامل از شرایط آئین‌نامه میهمانی و انتقال درخواست خود را مبنی بر نوع آن (۲ نیمسال میهمانی، تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (اول اردیبهشت لغایت سی و یک اردیبهشت) ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.
  : لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ارائه نمایند.
  متقاضی میهمانی و انتقال مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوص شرایط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.
  دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته نیز از طریق سامانه سجاد بخش شورای بررسی موارد خاص مبدا و مقصد اقدام نمایند.
  متقاضیان محترم همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه از قسمت پشتیبانی سامانه درخواست خود را ارسال نمایند.


  اداره کل امور دانشجویان داخل

 • گواهی اشتغال به تحصیل عمومی شماره ۱ نیاز به ترجمه الکترونیکی

  گواهی اشتغال به تحصیل عمومی شماره ۱

  ۷/۲/۹۹

   

  در راستای سیاست‌های دانشگاه به منظور سامانه سپاری امور و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک در جهت تسهیل، تسریع و عدم مراجعه حضوری، دانشجویان می‌توانند گواهی اشتغال به تحصیل عمومی شماره ۱ نیاز به ترجمه را با امضا و مهر الکترونیک اداره کل خدمات آموزشی پس از صدور، از ایمیل خود دریافت کنند. متقاضی می‌تواند پس از ثبت درخواست در سامانه جامع آموزش و دریافت SMS ، جهت دریافت گواهی مذکور به ایمیل خود مراجعه نماید (با توجه به تعبیه آرم دانشگاه در گواهی مذکور به هنگام پرینت از کاغذ سفید A4 استفاده شود).

 • اطــلاعیـــه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

  اطــلاعیـــه

  ۲/۲/۹۹

   

   - دانشجویانی که در نیمسال قبل تا پایان سال ۹۸ مجاز به دفاع از پایان نامه / رساله خود بوده و نتوانستند به دلیل وضع موجود دفاع نمایند تا ۳۱/‏۶/‏۱۳۹۹ با ایجاد سر ترم و بدون پرداخت شهریه مجاز به دفاع هستند.
  - همه دانشجویانی که برای دفاع از پایان نامه / رساله خود در ترم جاری (دوم ۹۹-۹۸) برنامه ریزی کرده‌اند، می‌توانند تا 
  ۳۰/‏۷/‏۱۳۹۹ دفاع کنند.

   

 • برنامه حضور همکاران اداره آموزش

  برنامه حضور همکاران اداره آموزش تا تاریخ سوم اردیبهشت ۹۹

  ۲۴/۱/۹۹

   

  دریافت فایل برنامه حضور همکاران اداره آموزش تا تاریخ سوم اردیبهشت ۹۹ 

 • زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی

  زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی

  ۱۹/۱۲/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

   

  قابل توجه دانشجویان گرامی

  طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ (بجز وام‌های ویژه دکتری و وام تغذیه) تا تاریخ ۲۵/‏۰۱/‏۹۹‬ تمدید گردید.

 • اطلاعیه تعطیلی کلاسهای نظری و برگزاری کلاس‌ها بصورت مجازی

  تعطیلی کلاسهای نظری و برگزاری کلاس‌ها بصورت مجازی

  ۴/۱۲/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌‌

   

 • فراخوان حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان

  فراخوان حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان در موضوعات مرتبط با اجتماع و نظام نخبگانی کشور

  ۲۸/۱۱/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌

   

  فراخوان حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان در موضوعات مرتبط با اجتماع و نظام نخبگانی کشور  

   

   

 • اطلاعیه‌های پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع تحصیلات تکمیلی

  اطلاعیه‌های پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع تحصیلات تکمیلی

  ۲۱/۱۱/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌

   

  دانشگاه الزهرا  

   دانشگاه شهید مدنی آذربایجان  

   دانشگاه شیراز 

   دانشگاه صنعتی اصفهان 

   دانشگاه صنعتی سهند 

   دانشگاه صنعتی مالک اشتر 

   دانشگاه قم 

   دانشگاه مراغه  

   دانشگاه هنر اسلامی تبریز 

   دانشگاه یزد  

   شهید چمران اهواز  

 • متقاضیان وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸

  متقاضیان وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸

  ۲۰/۱۱/۹۸‌‌‌‌‌‌‌

   

  دانشجویان عزیز متقاضی وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ می‌توانند براساس جدول زمانبندی وام‌ها، از تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه گلستان و پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان اقدام نمایند.

  مهم: متقاضیان وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸، با توجه به الزام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبنی بر ثبت درخواست وام، می‌بایست علاوه بر ثبت درخواست در سامانه گلستان در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان نیز درخواست‌های خود را ثبت نمایند.

  یادآور می‌گردد درخواست وام در هر دو سامانه الزامی می‌باشد، در غیر اینصورت وام به متقاضی تعلق نمی‌گیرد.

  لینک دانلود فایل زمانبدی وام

 • آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی

  تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در ششمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا-سامفای دانشگاهی)

  ۲۸/۱۰/۹۸‌‌

   

   

  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در ششمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا-سامفای دانشگاهی)

  سال ۱۳۹۸

  بدینوسیله به اطلاع می‌رساند ششمین دوره نام‌نویسی برای شرکت در آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز سه‌شنبه مورخ ۲۶/‏۰۹/‏۹۸‬ آغاز و در روز شنبه مورخ ۰۷/‏۱۰/‏۹۸‬ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که نام‌نویسی منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

  با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مذکور و پرداخت مبلغ ۰۰۰/‏۲۰۰/‏۱ (یک میلیون و دویست هزار) ریال به عنوان وجه نام‌نویسی اقدام و سپس نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند.

  آزمون سنجش استاندارد مهارتهای زبان فارسی (سامفا-سامفای دانشگاهی) منحصراً در سطح آکادمیک (دانشگاهی) و شامل بخشهای شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت داوطلبان در این بخشها سنجیده خواهد شد.

  آزمون مذکور در صبح و بعدازظهر پنجشنبه مورخ ۰۳/‏۱۱/‏۱۳۹۸‬ (۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ شمسی برابر با ۲۳ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی و ۲۷ جمادی‌الاول سال ۱۴۴۱ قمری) همزمان با حوزه‌های داخل کشور در حوزه‌های امتحانی خارج کشور نیز به شرح ذیل برگزار خواهد شد.

   

  نام کشور

  حوزه امتحانی خارج کشور

  عراق

  بغداد

  عراق

  سلیمانیه

  عراق

  اربیل

  لبنان

  بیروت

  سوریه

  دمشق

   

   

   

   

   

 • بخشنامه سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص ضوابط و مقررات تحصیلی دانشجویان

  بخشنامه سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص ضوابط و مقررات تحصیلی دانشجویان

  ‌۲۵/۱۰/۹۸‌‌‌

   

 • معاینات سلامت ویژه دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸

  معاینات سلامت ویژه دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸

  ۱۵/۱۰/۹۸‌‌‌

   

  قابل توجه دانشجویان کلیه مقاطع " ورودی سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ "

  به استحضار می‌رساند با هدف فراگیر نمودن معاینات ارزیابی سلامت دانشجویان ورودی جدید در تمامی مقاطع، انجام معاینات سلامت جهت انتخاب واحد نیم سال دوم برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ (به غیر از دوره‌های مجازی و پردیس‌های خارج از تهران) اجباری است. دانشجویان جا مانده از این طرح، می‌توانند برای انجام این معاینات به مرکز بهداشت دانشگاه مراجعه نمایند.

 • اطلاعیه " شروع بازه ارزشیابی الکترونیکی اعضای محترم هیات علمی "

  شروع بازه ارزشیابی الکترونیکی اعضای محترم هیات علمی

  ۱۱/۱۰/۹۸‌‌‌

   

  زمان تعیین شده برای ارزشیابی الکترونیکی اعضای محترم هیأت علمی در نیمسال اول تحصیلی ۹۹-۹۸ از روز شنبه مورخ ۱۴/‏۱۰/‏۹۸‬ لغایت جمعه مورخ ۲۰/‏۱۰/‏۹۸‬ (یک روز قبل از شروع امتحانات) به مدت یک هفته می‌باشد. لازم به ذکر است دانشجویان محترم برای انتخاب واحد ترم جدید، باید در بازه زمانی تعیین شده اقدام به انجام ارزشیابی الکترونیکی نمایند در غیر این صورت امکان انتخاب واحد میسر نمی‌باشد.

 • عدم پذیرش تقاضای میهمان و انتقال برای نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه خوارزمی‌ (۹/۱۰/۹۸)

 • قابل توجه دانشجویان ورودی 1398 دانشگاه تهران

   

  مقطع کارشناسی کلیه رشته‌های تحصیلی و

  دانشجویان مقطع دکتری عمومی دامپزشکی

  دانشگاه تهران می‌رساند شورای آموزشی دانشگاه مصوب نموده است دانشجویان بتوانند بجای اخذ درس زبان انگلیسی ۳ واحدی، در آزمونی که به همین منظور از طرف دانشگاه برگزار می‌گردد شرکت نمایند. در صورت اخذ نمره قبولی، نمره اخذ شده در آزمون بعنوان نمره درس مزبور در نیمسال‌های آتی در کارنامه دانشجویان ثبت خواهد شد. اولین آزمون در تاریخ ۲۹/‏۰۹/‏۱۳۹۸‬ برگزار خواهد شد. منابع آزمون، نحوه ثبت‌نام و محل آزمون بزودی اطلاع‌رسانی خواهد گردید.

 • بازه زمانی ارزشیابی الکترونیکی اعضای هیأت علمی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸‌

   

  زمان تعیین شده برای ارزشیابی الکترونیکی اعضای محترم هیأت علمی در نیمسال اول تحصیلی ۹۹-۹۸ توسط دانشجویان از روز شنبه مورخ ۱۴/ ۱۰/ ۹۸‬ لغایت جمعه مورخ ۲۰/ ۱۰/ ۹۸‬ (یک روز قبل از شروع امتحانات) به مدت یک هفته می‌باشد. این بازه زمانی جایگزین بازه مندرج در تقویم آموزشی (هفته‌های سیزدهم و چهاردهم نیم سال تحصیلی جاری) می‌باشد.‌

 • فراخوان جذب پژوشگر پسا دکتری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان