جشن تحصیلات تکمیلی برگزاری آزمون اشتمال برگزاری آزمون اشتمال جلسه شورای مدیران

اخبار و اطلاعیه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اخبار و اطلاعیه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

 • انعقاد تفاهم نامه همکاری

  تفاهم نامه همکاری

  ۱۸/۴/۹۹

   

  تفاهم‌نامه همکاری

  بین پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی و دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران

   

  در راستای ایجاد و گسترش فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی تفاهم‌نامه همکاری میان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی با هدف بهره‌مندی طرفین از منابع و توان فکری و اجرایی و همچنین انتقال تجربیات در موضوعات مشترک منعقد گردید.

  از مهمترین مفاد این تفاهم نامه می‌توان به طراحی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی در راستای اهداف مشترک؛ برگزاری نشستها و دوره‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی، پژوهشی، سخنرانی‌ها، همایشها و … در چارچوب موارد توافق؛ تألیف، ترجمه و تدوین کتابهای مورد نیاز و مرتبط؛ همکاری در زمینه انتشار نشریات علمی؛ چاپ، نشر و توزیع آثار مشترک با در نظر گرفتن امکانات طرفین و همکاری در زمینه نشر الکترونیک؛ حمایت از پایان‌نامه و رساله‌های تحصیلات تکمیلی با توجه به اهداف طرفین؛ همکاری در زمینه تبادل اسناد و مدارک علمی و فراهم سازی زمینه‌های بهره برداری اساتید، پژوهشگران و دانشجویان طرفین از کتابخانه و مراکز اسناد یکدیگر و بهره مندی از تجارب و ظرفیت‌های یکدیگر در حوزه بین الملل اشاره کرد.

 • برگزاری ترم تابستانی مجازی در دانشگاه ارومیه

  برگزاری ترم تابستانی مجازی در دانشگاه ارومیه

  ۱۸/۴/۹۹

   

  به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند که دانشگاه ارومیه در تابستان ۱۳۹۹ اقدام به برگزاری ترم تابستانی به صورت مجازی کرده است. در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه به آدرس www.urmia.ac.ir مراجعه فرمائید.

 • اخذ دروس عمومی به صورت مجازی در تابستان سال ۱۳۹۹

  اخذ دروس عمومی به صورت مجازی در تابستان سال ۱۳۹۹

  ۱۸/۴/۹۹‌‌

   

  به اطلاع کلیه دانشجویان محترم مقطع کارشناسی می‌رساند که توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده ستاد مقابله با ویروس کرونا، می‌توانند در صورت ارائه درخواست صرفاً دروس عمومی را در دانشگاه‌های سطح یک و دو به صورت مجازی بگذرانند. قابل ذکر است نمره قبولی طبق مصوبات قبلی شورای آموزشی دانشگاه حداقل ۱۲ است.

 • برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه هنر اصفهان

  برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه هنر اصفهان

  ۱۶/۴/۹۹‌‌

   

  به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند که دانشگاه هنر اصفهان در تابستان ۱۳۹۹ اقدام به برگزاری دوره تابستانی به صورت مجازی کرده است. در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه به آدرس www.aui.ac.ir مراجعه فرمائید.

 • تقویم دانشگاهی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹
 • برگزاری نیم سال تابستانی به صورت مجازی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

  برگزاری نیم سال تابستانی به صورت مجازی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

  ۱۵/۴/۹۹‌‌

   

  بدین وسیله به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در نظر دارد با توجه به شرایط خاص شیوع بیماری کوید ۱۹، نیم سال تابستان ۳۹۹ را به صورت مجازی برای دانشجویان سراسر کشور برگزار نماید. در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه به آدرس  sru.ac.ir مراجعه فرمائید.

 • برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در مرکز آموزش عالی کاشمر

  برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در مرکز آموزش عالی کاشمر

  ۱۵/۴/۹۹‌‌

   

  بدین وسیله به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند، مرکز آموزش عالی کاشمر در نظر دارد تعدادی از دروس عمومی و پایه را در ترم تابستانی ۹۸ برگزار نماید. کلیه دانشجویان دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در صورت تمایل مجاز به ثبت نام هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه به آدرس kashmar.ac.ir  مراجعه فرمائید.

   

 • برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه خلیج فارس

  برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه خلیج فارس

  ۱۴/۴/۹۹‌‌

   

  دانشگاه خلیج فارس نیم سال تابستان ۱۳۹۹ را به صورت الکترونیکی (آموزش مجازی) و مطابق تقویم زیر برگزار خواهد کرد.

  اطلاعات مربوط به ثبت نام، لیست دروس و انتخاب واحد از طریق سایت pgu.ac.ir قابل دسترس است.

   

 • برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه شهید بهشتی

  برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه شهید بهشتی

  ۹/۴/۹۹‌‌

  به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند که دانشگاه شهید بهشتی در تابستان ۱۳۹۹ اقدام به برگزاری دروه تابستانی برای دروس نظری از طریق سامانه یادگیری الکترونیک کرده است. این دانشگاه در این دوره پذیرای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها به صورت مهمان نیز می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه به آدرس www.sbu.ac.ir مراجعه فرمائید.

   

 • برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه محقق اردبیلی

  برگزاری کلاس‌های تابستانی مجازی در دانشگاه محقق اردبیلی

  ۹/۴/۹۹‌‌

   

  به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند که دانشگاه محقق اردبیلی نیم سال تابستان ۱۳۹۹ را به صورت مجازی برگزار خواهد کرد. اطلاعیه ثبت نام و لیست درس‌های قابل ارائه علاوه بر فایل پیوست در آدرس www.uma.ac.ir/edu نیز در دسترس متقاضیان قرار دارد.

   

   اطلاعیه ترم تابستان  

   

   لیست درس‌های ترم تابستان ۱۳۹۹  

 • اطلاعیه ارزشیابی الکترونیکی اعضا هیأت علمی

  اطلاعیه ارزشیابی الکترونیکی اعضا هیأت علمی در نیم سال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸

  ۲۵/۳/۹۹‌

   

  به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند زمان تعیین شده برای ارزشیابی الکترونیکی اعضای محترم هیأت علمی در نیم سال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ از روز دوشنبه مورخ ۲۶/ ۰۳/ ۹۹‬ لغایت چهارشنبه مورخ ۰۴/ ۰۴/ ۹۹‬ (یک روز قبل از شروع امتحانات) به مدت ۱۰ روز است، بنابراین لازم است در بازه زمانی مذکور ارزشیابی توسط دانشجو انجام گیرد.

  در ضمن با توجه به شرایط تشکیل کلاس‌های درس در نیم سال جاری، سوالات ارزشیابی اندکی تغییر نموده که لازم است دانشجویان بر اساس شرایط موجود به این سوالات پاسخ بدهند.

  لازم به ذکر است فقط دروسی که حالت درس آنها صرفاً نظری باشد توسط دانشجویان ارزشیابی می‌شود.

   

 • فراخوان ثبت نام برای بهره مندی از تسهیلات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان

  فراخوان ثبت نام برای بهره مندی از تسهیلات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰

  ۲۵/۳/۹۹

   

 • اطلاعیه تمدید و تکمیل ثبت نام پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره دکتری (PH.D ) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  اطلاعیه تمدید ثبت نام دکتری استعداد درخشان

  ۱۹/۳/۹۹‌

   

  بنا به درخواستهای های مکرر، مهلت ثبت نام و تکمیل مدارک داوطلبا ن پذیرش دوره‌های دکتری تخصصی استعداد درخشان (برگزیدگان علمی) این دانشگاه تا ۲۷ خرداد ماه سال جاری تمدید شده است. ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس ems1.ut.ac.ir ‬ اقدام نمایند.

  خواهشمند است در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام و جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در خصوص شیوه نامه به آدرس ایمیل talent@ut.ac.ir دفتر استعداد درخشان دانشگاه و مشکلات سیستمی با سامانه پشتیانی مرکز انفورماتیک به آدرس ایمیل its3@ut.ac.ir مکاتبه فرمائید. لازم به توضیح است گواهی انجام کار در انتهای مراحل ثبت نام غیر فعال می‌باشد و نیازی به اخذ آن نیست.

 • شروع فعالیت‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

  شروع فعالیت‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

  ۱۱/۳/۹۹‌‌

   

  به اطلاع دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌رساند، بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مبنی بر امکان فعالیت و حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ازتاریخ ۱۳۹۹/۳/۱۷، کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که نیاز به خوابگاه ندارند می‌توانند با رعایت ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی در پردیس / دانشکده‌های مربوط حضور یابند و به فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی خود ادامه دهند.
  شایان ذکر است دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که متقاضی سکونت در خوابگاه هستند، برابر مقررات اعلام شده برای پذیرش دانشجویان دکتری، می‌توانند از طریق سامانه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند تا در صورت داشتن شرایط لازم از جمله ثبت پیشنهاد و تأیید استاد راهنما و دانشکده اقدامات بعدی صورت پذیرد.

 • تاریخ حذف اضطراری نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸

  اطلاعیه آموزشی "مهلت ارائه درخواست حذف اضطراری نیمسال ۲-۹۸"

  ۷/۳/۹۹‌‌

   

  به اطلاع کلیه دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی می‌رساند باتوجه به اصلاح تاریخ حذف اضطراری نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ در تقویم آموزشی؛ آخرین مهلت ارائه درخواست جهت حذف نیمسال تحصیلی (با احتساب - بدون احتساب) در سنوات تحصیلی تا پایان زمان حذف اضطراری طبق تقویم دانشگاهی می‌باشد. بدیهی ا ست به درخواست‌های واصل شده پس از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 • اطلاعیه پذیرش دکتری تخصصی جایزه شهید احدی

  اطلاعیه پذیرش دکتری تخصصی جایزه شهید احدی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  ۳۱/۲/۹۹‌

   

  دانشگاه تهران بر اساس آئین نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر و پیرو نامه شماره ۲۹۷۵/ ۱۹‬ بنیاد ملی نخبگان، به اطلاع آن دسته از دانشجویان و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد خود که دارای افتخارات مورد تأیید بنیاد هستند، می‌رساند تا پایان خرداد ماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ارائه درخواست خود به همراه مدارک و مستندات به گروه‌های آموزشی اقدام نمایند.

  - متقاضیان و واجدین شرایط که بالاترین امتیاز را بر اساس شیوه نامه کسب نمایند بدون آزمون جهت تحصیل در مقطع دکتری تخصصی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ معرفی و پذیرش می‌گردند.

  - با توجه به شیوه نامه پذیرش و نظر به محدودیت ظرفیت تعدادی از متقاضیان مشمول که امتیازات آموزشی و پژوهشی بالاتری کسب نمایند انتخاب و به بنیاد معرفی خواهند شد.

  دریافت فایل شیوه نامه جایزه شهید احدی 

 • اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی

  اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ ( کلیه مقاطع)

  ۳۱/۲/۹۹

   

  اصلاح تاریخ حذف اضطراری و ارزشیابی اساتید‌

   

  دریافت فایل اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم  

   

  به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند امتحانات پایان ترم جاری با ۲ هفته تأخیر در روز پنجشنبه ۰۵/‏۰۴/‏۹۹‬ آغاز خواهد گردید.

  لازم به ذکر است در صورت عدم انجام ارزشیابی، امکان رؤیت نمرات ترم جاری و همچنین انتخاب واحد ترم آتی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. مسئولیت عدم انجام ارزشیابی به عهده دانشجو می‌باشد.

 • دستورالعمل آموزشی دانشگاه (شماره ۲)

  دستورالعمل آموزشی دانشگاه (شماره ۲)

  ۲۰/۲/۹۹

   

  دریافت فایل دستورالعمل  

 • بخشنامه معاونت آموزشی

  بخشنامه معاونت آموزشی

  ۲۰/۲/۹۹

   

  بخشنامه معاونت آموزشی دانشگاه تهران – ۲۰/۰۲/۹۹


  ۱. ارائه دروس نظری نیمسال جاری بر اساس تقویم آموزشی کماکان به صورت الکترونیکی ادامه خواهد یافت. با توجه به شرایط خاص بوجود آمده، آخرین روز تشکیل کلاس‌های نظری در این نیمسال با تمدید دو هفته نسبت به تقویم آموزشی قبلی، مورخ ۰۴/‏۰۴/‏۹۹‬ و شروع امتحانات از تاریخ ۰۷/‏۰۴/‏۹۹‬ خواهد بود. زمانبندی و چگونگی برگزاری و حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون‌ها بر اساس نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا، متعاقباً اعلام خواهد شد.
  ۲. بر اساس بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارزیابی دروس در نیمسال جاری می‌تواند به شیوه غیر حضوری و با بهره گیری از روش‌های ترکیبی ارزیابی انجام پذیرد. لذا برگزاری امتحانات به ویژه در مقطع دکتری که تعداد دانشجویان کلاس محدود است می‌تواند بصورت کتبی / شفاهی و آزمون‌های مستمر انجام پذیرد و نمره نهایی بر اساس فعالیت‌های طول ترم و امتحانات برگزار شده توسط استاد اعلام شود.
  ۳. دروس عملی و کارگاهی پس از اعلام رفع محدودیت‌ها بنابر اعلام مراجع رسمی بصورت فشرده در تابستان برگزار خواهد شد. زمان دقیق و نحوه انجام آن متعاقباً اطلاع رسانی می‌گردد. با توجه به اعلام آمادگی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، درس عمومی تربیت بدنی یک و دو، طبق برنامه‌ای متناسب با شرایط ارائه می‌گردد. دانشجویانی که در نیمسال جاری دانش آموخته می‌شوند می‌توانند واحدهای اخذ شده را بر اساس برنامه ارائه شده بگذرانند. ضمناً امکان حذف درس نیز برای سایر دانشجویان وجود دارد.
  ۴‌‌‌‌‌‌‌. براساس آئین نامه آموزشی دانشجویان دوره کارشناسی در صورت مشروطی در نیمسال بعدی حداکثر تا ۱۴ واحد می‌توانند اخذ کنند. این محدودیت برای دانشجویانی که در نیمسال جاری مشروط شوند، به شرط داشتن معدل کل بالاتر از ۱۲، در نیمسال بعد اعمال نخواهد شد.
  ۵. پیرو بخشنامه شماره ۵۰۸۰/پ/۱۲۲ مورخ ۲۶/‏۰۱/‏۱۳۹۹‬ حذف درس یا دروس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (به ترتیب سه درس – یک درس) بدون در نظر گرفتن نصاب حداقل واحد و محدودیت دیگر تا ۲ هفته قبل از امتحانات امکان پذیر است.
  ۶. کلیه تقاضاهای مربوط به حذف درس و حذف ترم دانشجویان بر اساس دستورالعمل و بخشنامه‌های ابلاغی معاونت آموزشی و بنابر مقتضیات رشته، در خود واحدها مورد بررسی قرار گیرد.
  ۷. با توجه به ضرورت رسیدگی به درخواست‌های دانشجویان درباره امور آموزشی، بررسی و تصویب پیشنهاده پایان نامه و رساله، دفاع پایان نامه …، حضور اعضای محترم هیأت علمی در واحد به منظور انجام فعالیت آموزشی و پژوهشی مورد انتظار است.
  ۸. به منظور وحدت رویه و برنامه ریزی های مناسب، تصمیم گیری درخصوص موضوعات آموزشی صرفاً مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغ شده از معاونت آموزشی صورت پذیرد و از تصمیمات مغایر با دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی خودداری گردد.

 • اطلاعیه تشکیل کلاس‌های واحدهای عمومی تربیت بدنی‌

  اطلاعیه تشکیل کلاس‌های واحدهای عمومی تربیت بدنی‌

  ۱۷/‏۰۲/‏۹۹‬

   

  به اطلاع دانشجویانی که واحد عمومی درس تربیت بدنی را در نیم سال  دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ انتخاب نموده‌اند می‌رساند، به استناد نامه شماره ۷۴۴۶۶۸۹ به تاریخ ۱۴/ ۰۲/ ۱۳۹۹‬ معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، شروع مجدد کلاس‌های دروس عمومی تربیت بدنی با استفاده از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی از روز شنبه به تاریخ ۲۰/ ۰۲/ ۱۳۹۹‬ خواهد بود، بنابراین لازم است کلیه دانشجویان دانشکده جهت حضور در کلاس‌های تعریف شده در سامانه اقدام نمایند.‌‌