جشن تحصیلات تکمیلی برگزاری آزمون اشتمال برگزاری آزمون اشتمال جلسه شورای مدیران

اخبار و اطلاعیه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اخبار و اطلاعیه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

 • شروع فعالیت‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

  شروع فعالیت‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

  ۱۱/۳/۹۹‌‌

   

  به اطلاع دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌رساند، بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مبنی بر امکان فعالیت و حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ازتاریخ ۱۳۹۹/۳/۱۷، کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که نیاز به خوابگاه ندارند می‌توانند با رعایت ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی در پردیس / دانشکده‌های مربوط حضور یابند و به فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی خود ادامه دهند.
  شایان ذکر است دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که متقاضی سکونت در خوابگاه هستند، برابر مقررات اعلام شده برای پذیرش دانشجویان دکتری، می‌توانند از طریق سامانه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند تا در صورت داشتن شرایط لازم از جمله ثبت پیشنهاد و تأیید استاد راهنما و دانشکده اقدامات بعدی صورت پذیرد.

 • تاریخ حذف اضطراری نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸

  اطلاعیه آموزشی "مهلت ارائه درخواست حذف اضطراری نیمسال ۲-۹۸"

  ۷/۳/۹۹‌‌

   

  به اطلاع کلیه دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی می‌رساند باتوجه به اصلاح تاریخ حذف اضطراری نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ در تقویم آموزشی؛ آخرین مهلت ارائه درخواست جهت حذف نیمسال تحصیلی (با احتساب - بدون احتساب) در سنوات تحصیلی تا پایان زمان حذف اضطراری طبق تقویم دانشگاهی می‌باشد. بدیهی ا ست به درخواست‌های واصل شده پس از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 • اطلاعیه پذیرش دکتری تخصصی جایزه شهید احدی

  اطلاعیه پذیرش دکتری تخصصی جایزه شهید احدی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  ۳۱/۲/۹۹‌

   

  دانشگاه تهران بر اساس آئین نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر و پیرو نامه شماره ۲۹۷۵/ ۱۹‬ بنیاد ملی نخبگان، به اطلاع آن دسته از دانشجویان و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد خود که دارای افتخارات مورد تأیید بنیاد هستند، می‌رساند تا پایان خرداد ماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ارائه درخواست خود به همراه مدارک و مستندات به گروه‌های آموزشی اقدام نمایند.

  - متقاضیان و واجدین شرایط که بالاترین امتیاز را بر اساس شیوه نامه کسب نمایند بدون آزمون جهت تحصیل در مقطع دکتری تخصصی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ معرفی و پذیرش می‌گردند.

  - با توجه به شیوه نامه پذیرش و نظر به محدودیت ظرفیت تعدادی از متقاضیان مشمول که امتیازات آموزشی و پژوهشی بالاتری کسب نمایند انتخاب و به بنیاد معرفی خواهند شد.

  دریافت فایل شیوه نامه جایزه شهید احدی 

 • اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی

  اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ ( کلیه مقاطع)

  ۳۱/۲/۹۹

   

  اصلاح تاریخ حذف اضطراری و ارزشیابی اساتید‌

   

  دریافت فایل اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم  

   

  به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند امتحانات پایان ترم جاری با ۲ هفته تأخیر در روز پنجشنبه ۰۵/‏۰۴/‏۹۹‬ آغاز خواهد گردید.

  لازم به ذکر است در صورت عدم انجام ارزشیابی، امکان رؤیت نمرات ترم جاری و همچنین انتخاب واحد ترم آتی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. مسئولیت عدم انجام ارزشیابی به عهده دانشجو می‌باشد.

 • دستورالعمل آموزشی دانشگاه (شماره ۲)

  دستورالعمل آموزشی دانشگاه (شماره ۲)

  ۲۰/۲/۹۹

   

  دریافت فایل دستورالعمل  

 • بخشنامه معاونت آموزشی

  بخشنامه معاونت آموزشی

  ۲۰/۲/۹۹

   

  بخشنامه معاونت آموزشی دانشگاه تهران – ۲۰/۰۲/۹۹


  ۱. ارائه دروس نظری نیمسال جاری بر اساس تقویم آموزشی کماکان به صورت الکترونیکی ادامه خواهد یافت. با توجه به شرایط خاص بوجود آمده، آخرین روز تشکیل کلاس‌های نظری در این نیمسال با تمدید دو هفته نسبت به تقویم آموزشی قبلی، مورخ ۰۴/‏۰۴/‏۹۹‬ و شروع امتحانات از تاریخ ۰۷/‏۰۴/‏۹۹‬ خواهد بود. زمانبندی و چگونگی برگزاری و حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون‌ها بر اساس نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا، متعاقباً اعلام خواهد شد.
  ۲. بر اساس بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارزیابی دروس در نیمسال جاری می‌تواند به شیوه غیر حضوری و با بهره گیری از روش‌های ترکیبی ارزیابی انجام پذیرد. لذا برگزاری امتحانات به ویژه در مقطع دکتری که تعداد دانشجویان کلاس محدود است می‌تواند بصورت کتبی / شفاهی و آزمون‌های مستمر انجام پذیرد و نمره نهایی بر اساس فعالیت‌های طول ترم و امتحانات برگزار شده توسط استاد اعلام شود.
  ۳. دروس عملی و کارگاهی پس از اعلام رفع محدودیت‌ها بنابر اعلام مراجع رسمی بصورت فشرده در تابستان برگزار خواهد شد. زمان دقیق و نحوه انجام آن متعاقباً اطلاع رسانی می‌گردد. با توجه به اعلام آمادگی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، درس عمومی تربیت بدنی یک و دو، طبق برنامه‌ای متناسب با شرایط ارائه می‌گردد. دانشجویانی که در نیمسال جاری دانش آموخته می‌شوند می‌توانند واحدهای اخذ شده را بر اساس برنامه ارائه شده بگذرانند. ضمناً امکان حذف درس نیز برای سایر دانشجویان وجود دارد.
  ۴‌‌‌‌‌‌‌. براساس آئین نامه آموزشی دانشجویان دوره کارشناسی در صورت مشروطی در نیمسال بعدی حداکثر تا ۱۴ واحد می‌توانند اخذ کنند. این محدودیت برای دانشجویانی که در نیمسال جاری مشروط شوند، به شرط داشتن معدل کل بالاتر از ۱۲، در نیمسال بعد اعمال نخواهد شد.
  ۵. پیرو بخشنامه شماره ۵۰۸۰/پ/۱۲۲ مورخ ۲۶/‏۰۱/‏۱۳۹۹‬ حذف درس یا دروس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (به ترتیب سه درس – یک درس) بدون در نظر گرفتن نصاب حداقل واحد و محدودیت دیگر تا ۲ هفته قبل از امتحانات امکان پذیر است.
  ۶. کلیه تقاضاهای مربوط به حذف درس و حذف ترم دانشجویان بر اساس دستورالعمل و بخشنامه‌های ابلاغی معاونت آموزشی و بنابر مقتضیات رشته، در خود واحدها مورد بررسی قرار گیرد.
  ۷. با توجه به ضرورت رسیدگی به درخواست‌های دانشجویان درباره امور آموزشی، بررسی و تصویب پیشنهاده پایان نامه و رساله، دفاع پایان نامه …، حضور اعضای محترم هیأت علمی در واحد به منظور انجام فعالیت آموزشی و پژوهشی مورد انتظار است.
  ۸. به منظور وحدت رویه و برنامه ریزی های مناسب، تصمیم گیری درخصوص موضوعات آموزشی صرفاً مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغ شده از معاونت آموزشی صورت پذیرد و از تصمیمات مغایر با دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی خودداری گردد.

 • اطلاعیه تشکیل کلاس‌های واحدهای عمومی تربیت بدنی‌

  اطلاعیه تشکیل کلاس‌های واحدهای عمومی تربیت بدنی‌

  ۱۷/‏۰۲/‏۹۹‬

   

  به اطلاع دانشجویانی که واحد عمومی درس تربیت بدنی را در نیم سال  دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ انتخاب نموده‌اند می‌رساند، به استناد نامه شماره ۷۴۴۶۶۸۹ به تاریخ ۱۴/ ۰۲/ ۱۳۹۹‬ معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، شروع مجدد کلاس‌های دروس عمومی تربیت بدنی با استفاده از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی از روز شنبه به تاریخ ۲۰/ ۰۲/ ۱۳۹۹‬ خواهد بود، بنابراین لازم است کلیه دانشجویان دانشکده جهت حضور در کلاس‌های تعریف شده در سامانه اقدام نمایند.‌‌

   

   

 • اطلاعیه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره دکتری (PH.D ) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  اطلاعیه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره دکتری (PH.D ) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  ۱۷/۲/۹۹

   

  دانشگاه تهران، در اجرای سیاستهای هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب آنان برای ورود به دوره دکتری؛ به استناد آئین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی شورای آموزشی دانشگاه؛ از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در کلیه رشته‌های دارای پذیرش مقطع دکتری از طریق آزمون نیمه متمرکز؛ به صورت مازاد بر ظرفیت روزانه، دانشجو می‌پذیرد.

  ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس ems1.ut.ac.ir قسمت داوطلبان استعداد درخشان و سپس انتخاب عنوان پذیرش ا ز تاریخ ۱۷/ ۰۲/ ۹۹‬ لغایت ۱۳/ ۰۳/ ۹۹ ‬ اقدام نمایند.

  خواهشمند است در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام و جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در خصوص شیوه نامه به آدرس ایمیل Talent@ut.ac.ir دفتر استعداد درخشان دانشگاه و مشکلات سیستمی با سامانه پشتیانی مرکز انفورماتیک به آدرس ایمیل Its3@ut.ac.ir مکاتبه فرمائید.)

  دریافت فایل شیوه نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره دکتری (PH.D ) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹  

 • سامانه سپاری درخواست انجام فعالیت‌های پژوهشی حضوری دانشجویان دکتری

  سامانه سپاری درخواست انجام فعالیت‌های پژوهشی حضوری دانشجویان دکتری

  ۱۰/۲/۹۹

   

  با عنایت به ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در راستای سیاستهای دانشگاه به منظور سامانه سپاری امور و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک در جهت تسهیل، تسریع امور و عدم مراجعه حضوری دانشجویان، اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی، به منظور مساعدت و همکاری با دانشجویان مقطع دکتری فرآیند مربوط به درخواست پذیرش حضوری انجام فعالیت‌های آموزشی- پژوهشی در سامانه جامع آموزش دانشگاه تعبیه گردید تا دانشجویان مقطع دکتری که ضرورت حضور آنان برای انجام فعالیت‌های آموزشی - پژوهشی، مورد تأیید پردیس / دانشکده محل تحصیل قرار گرفته است، بتوانند با مراجعه به سامانه جامع آموزش دانشگاه پیشخوان خدمت درخواست مسائل آموزشی و انتخاب درخواست انجام فعالیت‌های پژوهشی، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و پس از پذیرش و تأیید نهایی توسط اداره کل خدمات آموزشی و مرکز بهداشت دانشگاه، به فعالیت‌های پژوهشی خود به صورت حضوری در دانشگاه ادامه دهند. در ضمن فلوچارت فرآیند مذکور به همراه راهنمای دانشجو و راهنمای کارکنان در سامانه جامع آموزش قابل مشاهده می‌باشد.

   

   

 • فرم خود اظهاری اعضای هیأت علمی - نحوه برگزاری کلاس‌های دروس موظف

  فرم خود اظهاری اعضای هیأت علمی

  ۱۰/۲/۹۹

   

  دریافت فرم خود اظهاری  

  دریافت فرم خود اظهاری  

 • میهمانی و انتقال دانشجویان متقاضی دارای شرایط خاص در سال ۹۹

  میهمانی و انتقال دانشجویان متقاضی دارای شرایط خاص در سال ۹۹

  ۸/۲/۹۹

   

  در خصوص میهمانی دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی

  سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای انجام هر چه بهتر آئین نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان زمان ثبت نام متقاضیان میهمانی و انتقال را برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir اعلام می‌نماید.

  با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام مؤسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به اطلاع می‌رساند که در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط حاکم می‌باشد و موافقت موسسات مبدا و مقصد با درخواست‌های میهمانی و انتقال در صورت بازگشت به شرایط عادی در موسسات آموزش عالی امکان‌پذیر خواهد بود.
  دانشگاه‌ها و موسسات موظف می‌باشند زمان شروع ثبت درخواست‌های میهمانی و انتقال را با استفاده از ابزارهای مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند.
  دانشگاه‌های مبدأ موظفند بر اساس مفاد آیین نامه شماره ۸۸۴۴۱/۳/۴۱ مورخ ۲۰/‏۰۳/‏۹۲‬ درخواست دانشجو را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط از ابتدای خرداد لغایت ۱۵ تیر ماه نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نماید. سپس دانشگاه‌های مقصد موظفند حداکثر تا پایان مرداد ماه نسبت به بررسی تقاضاها اقدام و از طریق سامانه یاد شده اعلام نماید.
  وظایف متقاضی:

  دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بروز بیماری کرونا در کشور بایستی با اطلاع کامل از شرایط آئین‌نامه میهمانی و انتقال درخواست خود را مبنی بر نوع آن (۲ نیمسال میهمانی، تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان در موعد اعلام شده (اول اردیبهشت لغایت سی و یک اردیبهشت) ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا نماید.
  : لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ارائه نمایند.
  متقاضی میهمانی و انتقال مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوص شرایط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.
  دانشجویان متقاضی انتقال توام با تغییر رشته نیز از طریق سامانه سجاد بخش شورای بررسی موارد خاص مبدا و مقصد اقدام نمایند.
  متقاضیان محترم همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه از قسمت پشتیبانی سامانه درخواست خود را ارسال نمایند.


  اداره کل امور دانشجویان داخل

 • گواهی اشتغال به تحصیل عمومی شماره ۱ نیاز به ترجمه الکترونیکی

  گواهی اشتغال به تحصیل عمومی شماره ۱

  ۷/۲/۹۹

   

  در راستای سیاست‌های دانشگاه به منظور سامانه سپاری امور و استفاده بهینه از خدمات الکترونیک در جهت تسهیل، تسریع و عدم مراجعه حضوری، دانشجویان می‌توانند گواهی اشتغال به تحصیل عمومی شماره ۱ نیاز به ترجمه را با امضا و مهر الکترونیک اداره کل خدمات آموزشی پس از صدور، از ایمیل خود دریافت کنند. متقاضی می‌تواند پس از ثبت درخواست در سامانه جامع آموزش و دریافت SMS ، جهت دریافت گواهی مذکور به ایمیل خود مراجعه نماید (با توجه به تعبیه آرم دانشگاه در گواهی مذکور به هنگام پرینت از کاغذ سفید A4 استفاده شود).

 • اطــلاعیـــه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

  اطــلاعیـــه

  ۲/۲/۹۹

   

   - دانشجویانی که در نیمسال قبل تا پایان سال ۹۸ مجاز به دفاع از پایان نامه / رساله خود بوده و نتوانستند به دلیل وضع موجود دفاع نمایند تا ۳۱/‏۶/‏۱۳۹۹ با ایجاد سر ترم و بدون پرداخت شهریه مجاز به دفاع هستند.
  - همه دانشجویانی که برای دفاع از پایان نامه / رساله خود در ترم جاری (دوم ۹۹-۹۸) برنامه ریزی کرده‌اند، می‌توانند تا 
  ۳۰/‏۷/‏۱۳۹۹ دفاع کنند.

   

 • برنامه حضور همکاران اداره آموزش

  برنامه حضور همکاران اداره آموزش تا تاریخ سوم اردیبهشت ۹۹

  ۲۴/۱/۹۹

   

  دریافت فایل برنامه حضور همکاران اداره آموزش تا تاریخ سوم اردیبهشت ۹۹ 

 • زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی

  زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی

  ۱۹/۱۲/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

   

  قابل توجه دانشجویان گرامی

  طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ (بجز وام‌های ویژه دکتری و وام تغذیه) تا تاریخ ۲۵/‏۰۱/‏۹۹‬ تمدید گردید.

 • اطلاعیه تعطیلی کلاسهای نظری و برگزاری کلاس‌ها بصورت مجازی

  تعطیلی کلاسهای نظری و برگزاری کلاس‌ها بصورت مجازی

  ۴/۱۲/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌‌

   

 • فراخوان حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان

  فراخوان حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان در موضوعات مرتبط با اجتماع و نظام نخبگانی کشور

  ۲۸/۱۱/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌

   

  فراخوان حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان در موضوعات مرتبط با اجتماع و نظام نخبگانی کشور  

   

   

 • اطلاعیه‌های پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع تحصیلات تکمیلی

  اطلاعیه‌های پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقاطع تحصیلات تکمیلی

  ۲۱/۱۱/۹۸‌‌‌‌‌‌‌‌

   

  دانشگاه الزهرا  

   دانشگاه شهید مدنی آذربایجان  

   دانشگاه شیراز 

   دانشگاه صنعتی اصفهان 

   دانشگاه صنعتی سهند 

   دانشگاه صنعتی مالک اشتر 

   دانشگاه قم 

   دانشگاه مراغه  

   دانشگاه هنر اسلامی تبریز 

   دانشگاه یزد  

   شهید چمران اهواز  

 • متقاضیان وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸

  متقاضیان وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸

  ۲۰/۱۱/۹۸‌‌‌‌‌‌‌

   

  دانشجویان عزیز متقاضی وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ می‌توانند براساس جدول زمانبندی وام‌ها، از تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه گلستان و پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان اقدام نمایند.

  مهم: متقاضیان وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸، با توجه به الزام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبنی بر ثبت درخواست وام، می‌بایست علاوه بر ثبت درخواست در سامانه گلستان در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان نیز درخواست‌های خود را ثبت نمایند.

  یادآور می‌گردد درخواست وام در هر دو سامانه الزامی می‌باشد، در غیر اینصورت وام به متقاضی تعلق نمی‌گیرد.

  لینک دانلود فایل زمانبدی وام

 • آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی

  تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در ششمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا-سامفای دانشگاهی)

  ۲۸/۱۰/۹۸‌‌

   

   

  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی در ششمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا-سامفای دانشگاهی)

  سال ۱۳۹۸

  بدینوسیله به اطلاع می‌رساند ششمین دوره نام‌نویسی برای شرکت در آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز سه‌شنبه مورخ ۲۶/‏۰۹/‏۹۸‬ آغاز و در روز شنبه مورخ ۰۷/‏۱۰/‏۹۸‬ پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که نام‌نویسی منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

  با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مذکور و پرداخت مبلغ ۰۰۰/‏۲۰۰/‏۱ (یک میلیون و دویست هزار) ریال به عنوان وجه نام‌نویسی اقدام و سپس نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام نمایند.

  آزمون سنجش استاندارد مهارتهای زبان فارسی (سامفا-سامفای دانشگاهی) منحصراً در سطح آکادمیک (دانشگاهی) و شامل بخشهای شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت داوطلبان در این بخشها سنجیده خواهد شد.

  آزمون مذکور در صبح و بعدازظهر پنجشنبه مورخ ۰۳/‏۱۱/‏۱۳۹۸‬ (۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ شمسی برابر با ۲۳ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی و ۲۷ جمادی‌الاول سال ۱۴۴۱ قمری) همزمان با حوزه‌های داخل کشور در حوزه‌های امتحانی خارج کشور نیز به شرح ذیل برگزار خواهد شد.

   

  نام کشور

  حوزه امتحانی خارج کشور

  عراق

  بغداد

  عراق

  سلیمانیه

  عراق

  اربیل

  لبنان

  بیروت

  سوریه

  دمشق